Második lett Harkány csapata az I. Zsigmondy Kupán – GALÉRIA

Életmód - szerző: HH

Szombaton tartották az első Zsigmondy Vilmos Kupát. A tíz dél-dunántúli gyermek labdarúgóegyüttest felvonultató megmérettetésen 4+1 fős csapatok mérték össze 17 perces meccseken a tudásukat.

Mint dr. Péter Iván, a kupa életre hívója elmondta, a versenyt hagyományteremtő szándékkal rendezték meg. Terveik szerint a családokat megmozgató eseményre évente kétszer kerülne sor. Az idén őszre tervezett kupaverseny alkalmával immáron 12 vagy 16, a régióból érkező csapat lépne pályára, a későbbiekben pedig egy családi nap köré szerveznék az eseményt.

A kupán a harkányi csapat a második helyet szerezte meg, amiért a PVSK csapatával versengett a döntőben. Harmadik Bóly, negyedik Komló együttese lett. A legjobb játékost szintén a PVSK adta Szakály Marcell személyében, míg a legjobb kapus Harkány soraiból Ábrahám Géza lett. Különdíjat kapott Reményi Anna, valamint a gólkirálynak járó elismerést Gottvalcz András Harkányból és Husznai Márton a PVSK együtteséből vehették át, a 8-8 lőtt góljukért.