Külföldön remekeltek hétvégén az úszók

Helyi - szerző: Kótány Jenő

Érsekújváron álltak rajtkőre a HDSE úszói. A szlovák paralimpiai bajnokságon a harkányi Tihanyi Patrik nyolc számban indult, hatban az első, míg kettőben a második helyen végzett. A többiek a Delfin Kupán csobbantak, többen első külföldi érmüket szerezve meg.

Patrik aranyérmet nyert az 50 gyors és hát, 100 vegyes, gyors és hát, illetve 200 vegyes számban, ezüstérmes lett 50 és 100 méteres mellúszásban. A HDSE többi úszója a Delfin Kupán vett részt, az ifjú versenyzők közül többen első külföldi érmüket szerezték a 25 méteres medencében lebonyolított viadalon.

Spándli Dominik 50 m pillangón első, 50 gyors 2., 50 m mell 3., 100 vegyes, 200 gyors 4., 100 hát, 200 méter vegyesen ötödik.

Reisz Bálint 100 mell, 50 mell 2., 100 hát és gyors, 50 hát 3., 50 pillangó és gyors 4.

Nemes János 50 mell 2., 50 pillangó 3., 50 gyors és hát 4.

Fekete Zalán 100 mell és gyors, 50 mell 5., 50 gyors 6.