Egyéni csúcsok dőltek az erős mezőnyben

Helyi - szerző: HH

Szombaton a horvátországi Viroviticán jártak a Harkányi Diák Sport Egyesület (HDSE) úszói. A nemzetközi úszóversenyen az egyéni számokban mutatkoztak erősnek a harkányiak, tíz érmet szerezve.

A Tihanyi Patrik, Spándli Dominik, Reisz Bálint és Fekete Zalán alkotta 4×50 méteres vegyes váltó az ötödik helyen végzett, míg egyéni számokban

Horváth Ágnes 50 és 100 méter gyorson egyaránt első, 50 mellen pedig harmadik helyezést ért el,

Reisz Bálint 50 gyors és háton első, mell és pillangó harmadik lett,

Tihanyi Patrik 50 mellen és háton ezüstérmet szerzett, míg 50 gyors és 200 méter vegyesen ötödikként ért célba.

Spándli Dominik 200 méter vegyes 3., 50  gyors 4., 50  mell és pillangó 6.,

Fekete Zalán 50 méter gyorson szintén a 6. helyet könyvelhette el.

Kuszinger Áron, Kuszinger Márton, Kuszinger András, Fischer Barnabás és Nemes János a legjobb idejüket úszva sajnos nem kerültek dobogóra.

A HDSE sportolói most a szlovákiai Párkányba készülnek, majd szeptember első hétvégéjén helyi pályán, a 32. Harkány Sprinten állnak rajtkőre.