Vigaszágon lettek elsők a harkányi focisták

Helyi - szerző: HH

A siklósi Kanizsai Dorottya Általános Iskola sportcsarnokában rendezték meg az U13-asok labdarúgó-tornáját, ahol a harkányi csapat is pályára lépett.

A korábban Liliput Kupa néven futott verseny második éve Kanizsai Kupaként kerül megrendezésre, immáron a megyei csapatok mellett horvát együttesek részvételével is.

A 13 csapat közül a harkányi fiatalok a vigaszág győzteseként a torna hetedik helyezését érték el. A 4+1 fős csapatok 23 perces mérkőzéseken mérték össze tudásukat. Harkány a csoportjában siklós második csapatát 2:9 gólaránnyal győzte le, a későbbi kupagyőztes NK Marsonia Slvaonski Brod együttesétől, majd pedig a dombóváriaktól 3:4 illetve 6:2 arányú vereséget szenvedett, és ezzel a C csoport harmadik helyén fejezte be a kupán való szereplést.

A dobogó tetejére Marsonia került, második  Donji Miholjac együttese lett, a két siklósi csapat egyike pedig a harmadik lépcsőfokra állhatott fel.