Nincs arany pénteken

Nagyvilág - szerző: HH

Pénteken nem került aranyérem magyar nyakába, de Cseh László – hármas holtversenyben – ezüstérmet nyert a 100 méteres pillangóúszás döntőjében, míg Kapás Boglárka bronzot a 800 méteres gyors végső összecsapásában. Hosszú Katinka ezüstérmes lett 200 háton.

 

 

Ezzel az eredménysorozattal a magyarok számára véget is értek az úszókért való izgulás. Márton Anita országos csúccsal, 19,87 méteres eredménnyel bronzérmet nyert súlylökésben a riói olimpia pénteki versenynapján.

Pénteki aranyérmesek:

 

ATLÉTIKA

női 10.000 m: Almaz Ayana (Etiópia)

férfi 20 km gyaloglás: Csen Vang (Kína)

női súlylökés: Michelle Carter (Egyesült Államok)

 

CSELGÁNCS

férfi +100 kg: Teddy Riner (Franciaország)

női +78 kg: Emilie Andeol (Franciaország)

 

EVEZÉS

férfi könnyűsúlyú kétpár: Pierre Houin, Jeremie Azou (Franciaország)

férfi négyes: Nagy-Britannia (Alex Gregory, Mohamed Sbihi, George Nash, Constantine Louloudis)

női könnyűsúlyú kétpár: Ilse Paulis, Maaike Head (Hollandia)

női kormányos nélküli kettes: Helen Glover, Heather Stanning (Nagy-Britannia)

 

GUMIASZTAL

nők: Rosannagh MacLennan (Kanada)

 

ÍJÁSZAT

férfi egyéni: Ku Pon Csan (Koreai Köztársaság)

 

LOVASSPORT

díjlovaglás, csapat: Németország (Sönke Rothenberger, Dorothee Schneider, Kristina Bröring-Sprehe, Isabell Werth)

 

PÁLYAKERÉKPÁR

női csapatsprint: Kína (Kung Csin-csie, Csung Tien-si)

férfi csapat üldözőverseny: Nagy-Britannia (Bradley Wiggins, Edward Clancy, Steven Burke, Owain Doull)

 

SPORTLÖVÉSZET

férfi kisöbű szabadpuska, fekvő: Henri Junghänel (Németország)

női skeet: Diana Bacosi (Olaszország)

 

SÚLYEMELÉS

férfi 85 kg: Kianoush Rostami (Irán)

női 75 kg: Rim Dzsong Szim (Koreai NDK)

 

TENISZ

férfi páros: Rafael Nadal, Marc López (Spanyolország)

 

ÚSZÁS

férfi 50 m gyors: Anthony Ervin (Egyesült Államok)

férfi 100 m pillangó: Joseph Schooling (Szingapúr)

női 200 m hát: Maya DiRado (Egyesült Államok)

női 800 m gyors: Katie Ledecky (Egyesült Államok)

 

VÍVÁS

férfi tőr, csapat: Oroszország (Alekszej Cseremiszinov, Timur Szafin, Artur Ahmathuzin)