Belföldi hírek - szerző: HH

Új vezetők kerültek a katasztrófavédelem és a büntetés-végrehajtás élére

Június 2-i hatállyal felmentette tisztségéből az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának vezetőjét Pósfai Gábor belügyminiszter.

A döntés értelmében távozik Góra Zoltán tűzoltó altábornagy, aki 2017 óta vezette a katasztrófavédelmet, valamint Tóth Tamás büntetés-végrehajtási altábornagy, aki 2016 novembere óta állt a szervezet élén.

A katasztrófavédelem új főigazgatója Varga Ferenc tűzoltó dandártábornok lesz, míg a büntetés-végrehajtás vezetését Schmehl János bv. vezérőrnagy veszi át.