Az Európában legnépszerűbb közösségi oldal, a Facebook rendre közzéteszi a hirdetések adatait. A kéretlenül is előtörő bejegyzések személyre szabottak, letilthatatlanok, esetenként viszont fontos információt is hordozhatnak.
Nincs ez másként a választások idején sem, amikor a közszereplők hirdetésekben tudatják eredményeiket, ritkábban pedig megfoghatatlan, közhelynek is beillő ígéreteiket. A térség két legtöbbet megjelenő jelöltje esetében összegyűjtöttük, hogy mennyit és ki költött a közösségi kampányukra.
Több mint 1,2 millió forintot költött el az elmúlt időszakban a Szarkándi Lajosnét háttérből mozgató Kormányváltás 2022 nevű fizetési profil a Facebookon a Baranya 4-es körzetében jelölt Szarkándinéra. Az esetenként közvetve elért 10-50 ezer darab felhasználó rosszul hálálta meg a kiadást, ugyanis a legtöbb összefogást jegyző ellenzéki erő jelöltje 2020 óta alig több mint hatszáz követőre tett csak szert. Oldalát kilenc magyarországi profil vagy más, ismeretlen oldal kezeli.
Az ellenzéki összefogásban jelölt Szarkándiné neve alá tett utóbbi posztokban olyan általános ígéretek állnak, hogy valakik fejlesztenék a szociális szolgáltatásokat vagy újabb autópályát építenének még több vasúti megálló mellett, de azt sem felejtették el közölni, hogy 3, 2, majd 1 nap van a választásokig.
Nagy Csaba oldala több mint négyezer követőt jegyez 2017-es létrehozása óta, melynek adminisztrációs feladataival hét személyt bízott meg. Azonos célú hirdetéseit ő maga finanszírozta összesen kicsivel több mint háromszázezer forint értékben, amivel minden egyes esetben 300-500 ezer embert ért el.
A térség fideszes országgyűlési képviselője oldaláról olyan aktuális információk köszönnek vissza, hogy a Fidesz megőrizné Magyarország biztonságát, Harkányban felújították a Zsigmondy sétányt és körforgalmat építettek, megújult a bölcsi és ovi, fedett sportpályát kapott az iskola, fejlesztik az iparterületet, a kórházat és a terehegyi városrészt, miközben milliárdokból épültek új épületrészek és medencék a folyamatosan megújuló fürdőbe.
A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.