übörögnek az interneten a chemtrailos álhírek: sokan osztják a kamupilóta kamudumáját, a fizikaóráról lógottaknak pedig nincs is több dolguk, mint ész nélkül nyomni a lájkot.
A cikk szerint kitálal az a pilóta, aki méreggel permetez minket. Persze megfoghatatlan kamu az egész, de jól ismerjük az összeesküvés-elméletek ezen fajtáját, így kattintunk. A korábbi, neten terjengő hoaxok kapcsán közzétett képek tűntek igazán meggyőzőnek, igaz, a kezdetekben kiragadott fotók mellé elfelejtették odaírni, hogy mi is van a tartályokban.
Mi van a tartályokban?
Bizony, bárhogy is fáj, nem idegméreg az, hogy agyunkat manipulálják, hanem egy speciális folyadék. A két hidrogén és egy oxigén molekulából álló lötty szerepe, hogy az egyik oldali tartálysorból átáramoljon a másik oldaliba, vagy épp az elsőkből a hátsókba. Ezt nagy sebességgel teszi, nagyteljesítményű szivattyúk segítségével. Ja, hogy miért? Azért, hogy így szimulálják a szállított teher vagy utasok véletlenszerű, esetleg hisztériás mozgását. A speciális folyadék állítólag nem mérgező, ezer és ezer éve van neve is: víz. Ezt az úgynevezett vizet néha fúvókákkal is kispriccelik, aminek célja nem más, mint a repülők különböző részeinek jegesedésvizsgálata. A levegőnél nehezebb folyadék egyik speciális tulajdonsága, hogy nulla fokon megfagy, ami a természetben található párára is jellemző. Való igaz, hogy ez a folyadék felel a legtöbb fulladásos halálesetért.
De húzza a csíkot!
Valóban, mint minden repülő. Ennek oka egész egyszerűen nem más, mint az, hogy a hajtómű égésterméke a levegő páratartalma számára (az ún. víz egy speciális formája) kondenzációs magként funkcionál és az kicsapódik. Mint hajnalban a fűszálakon.
Jó hír a webhülyéknek
Hasonló badarságok találhatóak még a Hírcsárda, Napiszar, mindenegybenblog és a Kecskefészek című tudományos lapokban is. Ha a kedves olvasó is osztott már meg chemtrailos cikket, fontosnak tartjuk megjegyezni: a felsorolt portálok valójában NEM tudományos lapok.
A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.