Szerda délután Ruszinkó Ádám hivatalában fogadta Magyarország kiemelt gyógyhelyeinek küldöttségeit, köztük Harkányét is. Az eseményen a város fejlesztési terveit ismertették a turizmusért felelős helyettes államtitkárral, megjelölve azt az összeget, melyet el szeretnének érni.
Mind a tizennyolc kiemelt gyógyhely küldöttségét fogadta Ruszinkó Ádám turizmusért felelős helyettes államtitkár szerdán. A több csoportban zajlott megbeszélések során a gyógyhelyek fejlesztéséről, lehetőségeiről esett szó.
A harkányi küldöttség – Végi János és Lévai Miklós a Harkányi Turisztikai Egyesület elnökei valamint Mojzes Tamás az egyesület titkára – a betegség miatt távol levő Baksai Tamás polgármestert is képviselve ismertette azon fejlesztési terveket, melyek az Integrált Településfejlesztési Stratégiában (ITS) is rögzítve lettek.
A hamarosan kiírásra kerülő pályázatok tükrében áttekintették, hogy milyen harkányi fejlesztések és mely célcsoportokat érintve illeszthetőek az államtitkárság által meghatározott keretbe. A költségvetéssel összhangban említették a muslinca sor és a Zsigmondy sétány rehabilitációját valamint a fürdő kapu fejlesztését éppúgy, mint a város összképét javító és élhetőbbé tételét célzó egyéb elképzeléseket.
Mojzes Tamás a gyógyhelyek fejlesztéséről szóló találkozó végén tájékoztatta lapunkat: hozzávetőlegesen egymilliárd forint elérni kívánt összeget jelöltek meg. A kétéves intervallumot átölelő pályázatok hamarosan kiírásra kerülnek, így ez év november 16-tól lehet őket igényelni. A titkár budapesti beszámolója során leszögezte: Harkányban az lesz a cél, hogy a szükséges eljárásokat lefojtatva ezek minél előbb benyújtásra kerüljenek.
Brüsszel nem fogadta el a következő pályázati ciklus fürdőkre is vonatkozó fejlesztési lehetőségeit, így a koncepció az, hogy a kiemelt gyógyhelyre vonatkozó pályázati elképzelések összeérjenek, és egy olyan városkép alakuljon ki, ami elősegíti a gyógyturizmust.
Megjegyezte: mindezen felül kétszer kétmilliárd forint külön a TDM-ek számára is el van különítve, ahol egyéb tevékenység mellett eszköz- és termékfejlesztésre, marketingre és monitoringra is lehet majd pályázni.
A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.