Kétszeres magyar bajnokot avatott Harkány

Helyi - szerző: Kótány Jenő

Három helyszínen – a horvátországi Vinkovciban, Barcson és Hódmezővásárhelyen – versenyeztek hétvégén a Harkányi Diáksport Egyesület úszói. A Hungarian Openen két harkányi arany is született.

Tihanyi Patrik és Soros Tamás a hódmezővásárhelyi verseny után – olvasónk felvétele

Vinkovciból a három versenyző hat éremmel tért haza: Krutek Csenge 100 méteres mellen első, 100 pillangón második, Reisz Bálint 50 háton első, gyorson második helyezést ért el. Spándli Dominik 50 háton ezüst, pillangón bronzérmet szerzett.

A Barcson rendezett Pünkösd Kupán az egyesület sportolói közül Ahmann Bence 50 pillangón első, gyors, mell és hátúszásban második, 100 vegyesen szintén második helyen ért célba. Fekete Zalán 50 mellen ezüst, gyorson bronzérmet szerzett, pillangón, és 100 vegyesen pedig ötödik lett. Kuszinger Áron negyedikként ért célba 50 méteres hát, mell és pille számokban egyaránt, míg gyorson ötödik, 100 vegyesen hatodik lett. Fischer Barnabás 50 gyorson negyedik, mellen és háton hatodikként végzett.

A négy fiú alkotta váltó a 4×50 méteres gyorsváltóban ezüstérmet szerzett.

A somogyi városban a legifjabb harkányi úszók is megcsillantották erényeiket. Közülük Várnai Petra 25 gyorson 3., mellen 5. lett. Fedelevits Lora 25 gyorson és mellen 6., Tokai Emma 25 gyorson 5., mellen 6., Ábel Gergő 25 gyorson 3., háton, mellen 5. Kuszinger András 25 gyorson 5., mellen 6. Kuszinger Márton 25 gyorson 5., Ábel Botond 25 mellen 4., gyorson és háton 5. helyen végzett, míg Botka Zalán 25 gyorson 6. helyezést szerzett.

A Hódmezővásárhelyen rendezett Hungarian Open Országos Paralimpiai Bajnokságon Tihanyi Patrik a HDSE úszója két arany és négy ezüstéremmel öregbítette a harkányi úszósport hírnevét.

Ez egy óriási lépés volt Patrik részéről a válogatottság, és egyben a nemzetközi porondra való kilépés felé. Természetesen mindehhez még nagyon sok lemondással és munkával járó felkészülés szükséges  – mondta lapunknak Nemes János, a versenyző felkészítője.  Az edző hozzátette, ebben a kiváló eredményben nagymértékben szerepet játszott az a támogatás, amit a helyi gyógyfürdőtől, a Thermal Hoteltől, illetve a siklósi Táncsics Gimnáziumtól kaptak.

Patrik az országos bajnokságon 200 méter vegyesen és 100 gyorson első, helyen végzett 100 mellen, háton, 400 valamint 50 gyorson pedig egyaránt második.