Adáról és Sellyéről hozták el az érmeket a harkányiak

Életmód - szerző: HH

A Harkányi Diáksport Egyesület (HDSE) Úszószakosztályának hat versenyzője állt rajtkőre szombaton a szerbiai Adán, ahol a huszonharmadik Delfin Kupát rendezték meg.

A nemzetközi úszóversenyről – ahol tíz ország 265 versenyzője mérte össze tudását – Nemes János tanítványai hét arannyal és egy ezüsttel tértek haza.

Az 50 méteres számokat felsorakoztató versenyen Spándli Dominik gyorson és pillangón, Tihanyi Patrik valamint Fekete Zalán háton és mellen egyaránt aranyérmet szerzett. Szintén a dobogó legfelső fokára állhatott fel a Fekete-Tihanyi-Spándli-Ahmann Bence alkotta 4×50 méteres vegyesváltó is. 50 gyorson Ahmann Bence ezüstérmet nyert, Weimert Ádám gyorson 4., Boros Zsombor 8. helyezést ért el.

A torna legeredményesebb versenyzője a LEN ponttáblázat alapján Spándli Dominik lett.

A HDSE úszói vasárnap már Sellyén álltak rajtkőre, ahonnan összesen 38 éremmel – 12 arany, 13 ezüst valamint bronz – gazdagodva tértek haza a szeniorok öt arany-, két ezüst- és egy bronzérme mellett.