Helyi - szerző: HH

A harkányi suli lett a legeredményesebb vidéki intézmény

Az Oktatási Hivatal területi intézményeinek versenyein kiemelkedően szereplő intézmények, diákok és pedagógusok számára adtak át díjakat hétfőn.

A pécsi intézmények közül a Jókai Mór Általános Iskola, míg középiskolai kategóriában a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma szerepelt a legeredményesebben – közölte Őri László, a Baranya Vármegyei Önkormányzat elnöke.

A megye vidéki általános iskolái közül a harkányi Kitaibel Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola vehette át a legeredményesebb intézménynek járó díjat, míg a középiskolák sorában a Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium érdemelte ki a legmagasabb elismerést.

Az elmúlt időszakban a dunántúli régióban összesen 25 kategóriában 10 verseny zajlott, melyek összesített, súlyozott eredményei alapján állították fel a sorrendet. Az átadón 104 diákot és 60 tanárt is jutalmaztak – tette hozzá lapunknak Ritter Betty, a Pécsi Pedagógiai Oktatási Központ főosztályvezetője.