A horvát kormány a jövedéki adók csökkentésével próbálja mérsékelni az üzemanyagárak emelkedését. A hétfőn elfogadott döntés értelmében a benzin jövedéki adóját két eurócenttel csökkentették, míg a gázolaj esetében fenntartják a korábban mérsékelt, uniós minimumközeli adószintet.
A kabinet szerint az állami beavatkozás nélkül az üzemanyagok ára jelentősen magasabb lenne. A horvát rendszerben az árakat az előző kéthetes időszak piaci alapárai alapján számolják ki, az újonnan meghatározott üzemanyagárak pedig keddtől két hétig maradnak érvényben.
A döntés nyomán a benzin ára nem változik, míg a gázolaj és a cseppfolyós gáz ára csökken Horvátországban.