Az elmúlt hetekben az illegális bevándorlással kapcsolatos hírek miatt a polgármestereknek egyeztetniük kell a településeikre leselkedő veszélyekről – mondta Szita Károly, a Megyei Jogú Városok Szövetségének (MJVSZ) elnöke budapesti sajtótájékoztatóján.
Szita Károly levélben kereste meg polgármester kollégáit, hogy a következő év első felében találkozzanak, hogy el tudják hárítani azt a veszélyt, amely a településeik polgáraira leselkedik. Levelében azt állítja, hogy Soros György bejelentette: több százezer dollár támogatással civil irodákat kíván nyitni magyar városokban, Pécsett és Debrecenben már meg is kezdték a szervezkedést. Soros a hatalmas összeget arra szánja, hogy népszerűsítse saját migrációs elképzeléseit és elő is segítse azok megvalósítását. Ennek ismeretében nyugodtan nevezhetjük ezeket az irodákat bevándorlásszervező irodáknak – fogalmazott Szita Károly.
Legutóbb egy évvel ezelőtt a polgármesterek 80 százaléka közös nyilatkozatban utasította el a kötelező betelepítési kvótákat – emlékeztetett. Aggodalomra okot adó hírnek nevezte, hogy Brüsszel továbbra sem tett le a kötelező betelepítésről, sőt olyan döntéseket készít elő, amelyek a felső korlát nélküli betelepítési kvótákról szólnak. Mindez azokat az országokat érintené a legnagyobb mértékben, ahol nincs vagy kevés az illegális bevándorló, mint amilyen Magyarország is – vélekedett Szita.
További aggasztó hírként említette, hogy nemrég olyan határozatot hozott az Európai Parlament, hogy civil szervezeteknek óriási szerepet szán a bevándorlás szervezésében. Emellett Soros György több százezer dollárt szánna migrációs elképzelései propagálására, civil szervezetek támogatására – közölte. Szita Károly elmondta: ilyen civil szervezetek megjelentek már Magyarországon, Pécsett és Debrecenben, és a magyar vidéki városokban tovább épül ez a hálózat.
Kijelentette: a polgármesterek legfontosabb feladata a biztonság és nyugalom megteremtése a településeiken élőknek. Kérdésre közölte, azok civilek, akik karitatív tevékenységet végeznek, továbbra is folytatják ezt a tevékenységet, és a városvezetők, polgárok örülnek, ha segítenek az arra rászorulóknak.
A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.