Jelentősen átalakítja a minisztériumi struktúrát a Tisza-kormány: több korábbi tárca megszűnik, feladataikat pedig új minisztériumok között osztja szét.
Az erről szóló törvényjavaslatot Bujdosó Andrea, a kormánypárt frakcióvezetője nyújtotta be, amelyről szombat délután szavazott az Országgyűlés. A korábbi 12 minisztériumból álló struktúrát egy 16 pontos rendszer váltja az új Országgyűlés első törvénye szerint. Az új tárcák az
Igazságügyi Minisztérium,
Belügyminisztérium,
Külügyminisztérium,
Pénzügyminisztérium,
Miniszterelnökség,
Tudományos és Technológiai Minisztérium,
Gazdasági és Energetikai Minisztérium,
Egészségügyi Minisztérium,
Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium,
Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium,
Élő Környezetért Felelős Minisztérium,
Honvédelmi Minisztérium,
Közlekedési és Beruházási Minisztérium,
Szociális és Családügyi Minisztérium,
Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium,
Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium.
Az újonnan alakult kormány második intézkedése a kihirdetett veszélyhelyzeti rendeletek törvényi szintre emelése volt. Az ukrán háború miatti veszélyhelyzet törvény lett, jogszabály rögzíti az üzemanyag-ellátással, illetve egyes mezőgazdasági termékek behozatalával és a hitelekkel kapcsolatos átmeneti szabályokat.