Belföldi hírek - szerző: HH

Letette miniszterelnöki esküjét Magyar Péter

Szembenézésre, megbékélésre és újrakezdésre szólított fel eskütétel utáni beszédében a miniszterelnök.

Magyar Péter egyebek között az uniós források hazahozatalát, az egészségügy megerősítését és a társadalmi egyenlőtlenségek csökkentését nevezte fő céljának, valamint bejelentette, hogy a Tisza- kormány az elsők között nyújtja be a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló törvényt.

A kormányfő ismét Sulyok Tamás köztársasági elnök lemondását sürgette.