Szembenézésre, megbékélésre és újrakezdésre szólított fel eskütétel utáni beszédében a miniszterelnök.
Magyar Péter egyebek között az uniós források hazahozatalát, az egészségügy megerősítését és a társadalmi egyenlőtlenségek csökkentését nevezte fő céljának, valamint bejelentette, hogy a Tisza- kormány az elsők között nyújtja be a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló törvényt.
A kormányfő ismét Sulyok Tamás köztársasági elnök lemondását sürgette.