Már csak három nap maradt az szja-bevallás határidejéig, május 20-áig. Aki egyetért a tervezetben foglaltakkal és nem tesz semmit – az őstermelőket, az áfás magánszemélyeket és az egyéni vállalkozókat kivéve, – annak május 20-ával automatikusan bevallássá válik a tervezete – emlékeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Május 20-án éjfélig lehet átnézni, elfogadni, módosítani és kiegészíteni a NAV által készített szja-bevallási tervezetet, amit legegyszerűbben ügyfélkapuval rendelkezők tehetnek meg a NAV honlapjáról elérhető webes felületen. Aki nem módosít a tervezetén, annak – az őstermelőket, az áfás magánszemélyeket és az egyéni vállalkozókat kivéve – a kiajánlott tervezet lesz az érvényes bevallása.
Május elejéig több mint 400 ezer ügyfélkapuval nem rendelkező adózót értesített a NAV postán a bevallási tervezettel kapcsolatban. Tanácsos átnézni a papíralapú tervezetet, illetve elolvasni a mellékelt tájékoztatót, amiben minden fontos tudnivaló megtalálható. Akiknek visszajár a befizetett adóból, vagy fizetniük kell a bevalláskor és részletfizetést kérnének, azoknak a bevallási tervezet személyre szabott kiegészített nyilatkozatát kell kitölteni és visszaküldeni a határidőig. A KAÜ-azonosítóval rendelkezők az eSZJA felületen tekinthetik meg, és szükség esetén szerkeszthetik az szja-bevallás tervezetet szintén május 20-áig.
Ha a tervezetben visszaigényelhető adó szerepel, a kiutaláshoz meg kell adni bankszámlaszámot vagy postacímet, attól függően, hogy az adózó miként szeretné megkapni az összeget. A rendelkező nyilatkozatok – önkéntes pénztárak, nyugdíj-előtakarékossági számla, nyugdíjbiztosítási szerződés – esetében az átutaláshoz a pénztár, szolgáltató, nyugdíjbiztosító nevét, adószámát, bankszámlaszámát kell feltüntetni.
Akik elakadnak a tervezet jóváhagyásában, esetleges kiegészítésében, vagy az 1+1 százalék felajánlásában, azok hívják a NAV Infóvonalát a 1819-es telefonszámon, ahol a hivatal munkatársai május 17. és 20. között fél kilenctől 20 óráig fogadják a személyi jövedelemadózással kapcsolatos kérdéseket.
A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.