A minimálbér után 9 százalék lesz a jövedelemadó, és mindenki, aki a mediánbér alatt keres kevesebb szja-t, azaz jövedelemadót fog fizetni – erősítette meg a Kapitány István .
A Tisza párt leendő gazdasági miniszterének bejelentését mindenkire vonatkoztatva egyenlőre nem lehet értelmezni, ugyanis a medián bér alatt keresők legnagyobb része jelenleg is nulla százalék szja-t fizet.
Az szja csökkentése azért fontos, mert azzal a munkavállaló valóban több pénzt vihet haza.