Hétfőn délután megtartotta a Pécsi Tudományegyetem (PTE) rektorválasztó rendkívüli szenátusi ülését, melyet Miseta Attila professzor nyert meg, tehát őt terjeszti fel a PTE a fenntartóhoz a rektori magasabb vezetői tisztségének betöltésére 2018 július 1-től.
Mint ismeretes, a Pécsi Tudományegyetemen Dr. Bódis József rektori megbízása 2018. június 30-án lejár, ezért az Emberi Erőforrások Minisztériuma pályázatot írt ki az egyetem rektori magasabb vezetői tisztségének betöltésére.
A pályázati kiírásban megadott határidőig a Minisztériumhoz négy pályázat érkezett be (alfabetikus sorrendben): Bachmann Bálint, Betlehem József, Gábriel Róbert és Miseta Attila pályázata. A minisztérium a dokumentációkat megvizsgálta és megállapította, hogy azok a pályázati kiírásban foglalt feltételeknek megfelelnek.
A rektorválasztást megelőzően Bachmann Bálint visszavonta pályázatát, így végül hárman indulhattak a hétfőn délután megtartott rektorválasztó rendkívüli szenátusi ülésen, melynek végén Dr. Fábián Adrián, a Választási Bizottság elnöke hirdette ki a végeredményt. Az érvényes szavazatok alapján a PTE Szenátusa két fordulót követően első helyre rangsorolta Miseta Attila pályázatát 23 szavazattal.
Ennek megfelelően a Pécsi Tudományegyetem Miseta Attilát terjeszti fel a fenntartóhoz a rektori magasabb vezetői tisztségének betöltésére 2018. július 1-től. A rektort az oktatásért felelős miniszter felterjesztésére a köztársasági elnök bízza majd meg.
Miseta Attila 1960-ban született Kaposváron. 1984 óta oktat a Pécsi Tudományegyetemen. 1995-ben szerzett PhD fokozatot, 2000-ben habilitált, 2004 óta a Magyar Tudományos Akadémia Doktora. 2010-ben lett dékán az Általános Orvostudományi Karon, 2013 óta igazgatója a Laboratóriumi Medicina Intézetnek. Fő kutatási területe a molekuláris biológia. Elnyerte többek között a Markusovszky díjat, az erdélyi magyar nyelvű orvosképzés támogatásáért a Báthory István díjat, a Bálint Péter díjat, míg 2014-ben Pécs Megyei Jogú Város a Pro Communitate díjjal jutalmazta.
A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.