Nem küldünk katonákat az orosz–ukrán háborúba, és nem állítjuk vissza a sorkatonaságot – jelentette ki Ruszin-Szendi Romulusz. A leendő honvédelmi miniszter erről a bizottsági meghallgatásán beszélt.

A magyar honvédség moráljának helyreállítását és a NATO-szövetségesek bizalmának visszaszerzését nevezte egyik legfontosabb feladatának Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszterjelölt a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságának meghallgatásán.
A miniszterjelölt hangsúlyozta: a Tisza-kormány nem küld katonákat az orosz-ukrán háborúba és nem állítja vissza a sorkatonaságot. Beszélt arról is, hogy felülvizsgálják a honvédelmi beszerzéseket és szerződéseket, valamint fejlesztéseket ígért a kibervédelem területén. Kiemelte: rendezni fogják a katonák jogállását, megszüntetnék a politikai tisztogatás lehetőségét, és nem támogatják, hogy külföldi állampolgárok vagy büntetett előéletűek szolgálhassanak a honvédségben. Nincs szükség celeb sorkatonákra sem – szögezte le.