Csaknem 700 ezer autótulajdonos nem fizette még be az éves gépjárműadóját, bár a határidő múlt szerdán lejárt – mondta a NAV kommunikációs vezetője.
Linczmayer Szilvia emlékeztetett: a határozat kézhezvételének dátumától számított harminc napon belül még késedelmi pótlék nélkül lehet befizetni az összeget.
A befizetés legegyszerűbb módja a NAV mobilalkalmazása, ahol bankkártyával rendezhető az adó. Emellett a NAV Ügyfélportálján keresztül, banki átutalással vagy – kérésre – csekken is befizethető. Utalásnál fontos feltüntetni az adóazonosító jelet vagy az adószámot a közleményben.