Belföldi hírek - szerző: HH

Visszaállítja az Ukrajnából érkező áruk tiltását a kormány

A háborús veszélyhelyzet megszűnése után a lehető leggyorsabban visszaállítja az Ukrajnából érkező áruk tiltását a Tisza-kormány.

Bóna Szabolcs, agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter hangsúlyozta: nem engedik, hogy ukrán vagy bármilyen más importtermékek veszélybe sodorják a magyar gazdák megélhetését.

Az új jogszabály egyebek mellett a szarvasmarha- és sertéshúsra, bizonyos baromfitermékekre, valamint zöldségekre és gabonatermékekre vonatkozik majd.