Pécs-Harkány futóverseny: 19 éve nem dőlt meg a rekord

Helyi - szerző: HH

Vasárnap nem sokkal negyed egy után beérkezett a Pécs-Harkány Országúti Futóverseny leggyorsabb versenyzője. Mind a férfi, mind a női számok egyéni legjobbja kenyai futó lett.

A kenyai sportoló 78 perc alatt teljesítette a két város közti 25 kilométeres távot, így Sági Ferenc 2000-ben felállított 77 perc 6 másodperces rekordja a 35. versenyen sem dőlt meg.

A férfi egyéni versenyzők közül első helyen a kenyai Evans Tanwi (1:18:45) ért célba, akit Jenkei Péter (1:20:45) és Gregor László (1:21:58) követett. A nők leggyorsabb versenyzője a szintén kenyai Buzuamehu Mohamed Ahmed volt 1:30:59 idővel, majd Merényi Tímea (1:36:07) és Szabó Tünde (1:39:31) lépte át a célvonalat.

A női mezőny győztese, Buzuamehu Mohamed Ahmed a város polgármesterétől, Baksai Tamástól veszi át a díjat. Fotó: Kacsúr Tamás, HH