Elektromos kerékpárral tekerhetünk végig a Dráva mentén

Helyi - szerző: SZTO

A harkányi strand tárgyalóterme adott otthont az Ős-Dráva Program keretében megvalósuló „Kerékpáros turizmus fejlesztése Dél-Baranyában” elnevezésű projekt zárórendezvényének. A közelmúltban történt fejlesztéseknek köszönhetően egy Magyarországon eddig egyedülálló elektromos rásegítésű kerékpárhálózattal gazdagodott térségünk.

 

 

Házigazdaként Hegyi Ákos, a Harkányi Gyógy- és Strandfürdő igazgatója köszöntötte elsőként a megjelenteket, és örömmel számolt be arról, hogy a város és a fürdő felébredt hosszú Csipkerózsika-álmából. Az utóbbi fél év során Harkányban a kormánytól kapott támogatásokat jól használva rendkívül sok fejlesztést végeztünk. Nemcsak a fürdő, de az egész város kezd megújulni, és nagyon örülünk, hogy egy pici szeletet hozzátehettünk ehhez a kerékpáros projekthez is – mondta az igazgató, aki beszámolt arról is, hogy a nemrég felújított, feszített víztükrű, 1500 fő befogadására alkalmas Lepke-medence átadása után máris jelentősen megugrott a fürdő vendégeinek létszáma. Mint mondta, a gyermekmedence bővítése és a hármas számú medence felújítása egy következő, középtávú terv része.

 

Hozzátette, hogy a Gyógyfürdőben is jelentős újítások történtek, hétfő óta ugyanis egy teljesen új eszközparkkal várják az elektromágneses, lézerterápiás vagy éppen ultrahangos gyógykezelésre érkező vendégeket. Hangsúlyozta, hogy a következő hónapok, évek célja Harkány régi hírnevének visszaszerzése, illetve az, hogy visszakerüljön méltó helyére, az ország tíz legjobb fürdőhelye közé. Ez nem kis teljesítmény lenne, tekintve, hogy országszerte jelenleg közel 200 fürdő működik, melyek közül legutóbb csupán az első húszban végzett.

 

A kerékpáros fejlesztésekről Nagy Csaba, a Baranya megyei Közgyűlés elnöke tájékoztatta a jelenlévőket. Megtudhattuk többek között, hogy elkészült a Drávaszabolcsot Harkánnyal összekötő, közel 3 kilométeres kerékpárútszakasz, és megérkeztek az elektromos rásegítésű kerékpárok is, melyeket nemsokára használatba is vehetünk. Segítségükkel lényegesen könnyebben, jóval kisebb erőt kifejtve tehetjük meg a Dráva-mentén végigvezető kerékpárutat, és az elsőkerék-meghajtásnak hála azokon a töltésszakaszokon is könnyen haladhatunk, melyeken földút vezet végig.

 

Több településen is elhelyeztek töltőállomásokat és kölcsönzőhelyeket, a turisztikai szempontból látványosságokat és érdekességeket kínáló pontokon pedig pihenőhelyeket alakítottak ki. Mint mondta, az a cél, hogy az Ős-Dráva menti kerékpárút azokat a kerékpárosokat is megszólítsa és idevonzza, akik már körbetekerték a Balatont, vagy végigjárták a többi nagy kerékpárút valamelyikét.

 

Tervei szerint Harkány egy jelentős állomása lenne egy az egész megyét összekötő kerékpárút-hálózatnak, amely a megyeszékhelyet, a villányi borvidéket, Siklóst, Orfűt, az Ős-Drávát és az Ormánság településeinek fakazettás templomait összekapcsolva az országban egyedülálló méretű kerékpárút-hálózattal tenné két keréken is könnyen megközelíthetővé a megyében található mesés történelmi, kulturális és természeti kincseket.

 

A kerékpárút szerepének jelentőségét megerősítette Baráth Attiláné, Drávaszabolcs polgármestere is, aki arról számolt be a rendezvény résztvevőinek, hogy az új szakasznak köszönhetően máris jelentősen megnőtt a településre látogatók száma, akik sokszor 20-30 fős csoportokban érkeznek. Hangsúlyozta, hogy ez például Harkány számára is előnyös lehet, hiszen így még egy programmal többet kínálhatunk a hozzánk érkező turisták számára.

   
 

A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.