Harkányért Érdemérmet kapott Kiss József Levente

Helyi - szerző: HH

Ünnepélyes keretek között adták át a napokban a városi elismeréseket. A kitüntetettek sorában Harkány város Önkormányzata Kiss József Leventét áldozatos és fáradhatatlan munkájáért Harkányért Érdeméremben részesítette.

 

Kiss József Levente átveszi a Harkányért Érdemérmet

 

Kiss József Levente 1961. május 22-én született Siklóson, a harkányi általános iskola után tanulmányait siklósi Táncsics Mihály Gimnáziumban folytatta, majd pedagógus szülei nyomdokaiba lépve a tanári pályát választotta, a Pécsi Tudományegyetem Tanárképző Karán angol-magyar szakon diplomázott. 1984-től tanít a harkányi iskolában, 1991 óta igazgatója a Kitaibel Pál Általános Iskolának, egy ötéves ciklus kivételével – amikor igazgatóhelyettese volt az intézménynek. Az ő igazgatósága alatt jött létre 1992-ben a zeneiskola.

 

Az elmúlt 30 évben több száz diákot oktatott, három osztálynak volt osztályfőnöke. Pedagógusi munkájának talán legszebb elismerése, hogy tanítványai közül többen is ezt a hivatást választották. Akik egykor az iskolapadból hallgatták az óráját, most kollégaként köszönnek reggelente az iskolában.

 

Aktívan részt vesz a város közéletében is, és mindig is szorgalmazta, hogy az iskola diákjai a városi programokon, nemzeti ünnepeken, kulturális rendezvényeken műsort adjanak. Az 1992-ben létrejött Szebb Jövő Alapítvány alapítója és kuratóriumi elnöke. Tagjai elkötelezettek a harkányi oktatás-nevelés és kulturális élet iránt. Az alapítvány célja mind a mai napig az, hogy az iskolát, óvodát, a sportszakosztályokat, illetve a művelődési házat és a könyvtárat támogassa. Kiemelkedő rendezvényük minden évben az alapítványi bál, melynek bevétele évente váltakozva a felsorolt intézmények valamelyikét illeti.

 

Az igazgató azon kevés pedagógusok egyike, aki az elmúlt három évtizedben a technológiai változásokat követve tudott haladni a korral, amelynek köszönhetően az elmúlt év digitális oktatás megszervezése és lebonyolítása sem jelentett akadályt a számára.

 

 

 


A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.