Kósa Lajos: Kerécz örülhetne, hogy beengedik a településre

Helyi - szerző: HH

A kilencvenes évek közepén Kerécz Tamás, aki a fürdő igazgatója volt, beleverte a települést egy teljesen halott beruházásba – mutatott rá Kósa Lajos Harkányban.

 

 

A Fidesz alelnöke a fürdő gépészetének megtekintése után kifejtette: Kerécz 600 millióért két olyan hőcserélős rendszert telepíttetett, mely sosem működött, és amihez olyan hitelt vett fel, melyet csak a mostani vezetés tudott visszafizetni. Tönkretette a fürdőt és az összes pénzt elköltötte hülyeségekre – fogalmazott a parlamenti képviselő, ipari műemléknek nevezve azt a két berendezést, mely most is használhatatlanul áll a fürdő eldugott szegletében.

 

Aki már egyszer tönkretette a város rábízott vagyonát – fűzte hozzá az alelnök, azzal vigyázni kell.

 

Kerécz kórházi vezetésével kapcsolatban a Debrecent 16 évig vezető politikus, és az Országgyűlés gazdasági bizottságának és energetikai tagozatának korábbi tagja kiemelte: a Kerécz által felvett devizahitel visszafizethetetlen volt az intézmény számára, az államnak 1,6 milliárd forintos konszolidációjára volt szükség, hogy a kórház se menjen tönkre.

 

Kósa Lajos a másik polgármesterjelölt, Alpár György vágyott pozíciójával kapcsolatban úgy fogalmazott: annak, akit most kergetnek el Drávaszerdahelyről arra kell figyelni, mint régen a falusi csodadoktornak: soha ne menjen vissza arra a településre, ahol már járt, mert már tudják, hogy csaló.

 

A mohácsi vöröslogós egyesület által jelölt siklósi nyugdíjas, Kerécz Tamás 1994 és 2001 között volt a fürdő igazgatója, ami alatt 600 millió forintos hitelt vett fel a fürdővállalat számára. Az Imri-éra alatt – amiben Kerécz szintén képviselőként dolgozott – a tartozást prolongálták, a hitel utolsó részletét idén nyáron fizeti vissza a város és a fürdő. Ezt követően 2004 után a kórház igazgatója volt, mely szintén általa felvett hitelének 1,6 milliárd forintos tartozását csak az állam tudta visszafizetni, megmentve az intézményt a bezárástól.

 

 

 

   
 

A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.