Mindenki azt várta, hogy a Marson talált csontvázszerű képződményre reagál csütörtökön az Amerikai Hírügynökség (NASA). A különös fotó nagy port kavart, a kutatók azonban teljesen más bejelentésre hívták össze másnap a sajtó képviselőit.
A NASA szakemberei közölték: a Földtől mintegy 60 százalékkal nagyobb exabolygót találtak, mely egy Napszerű csillag körül kering a Földéhez hasonló pályán, hőmérsékletében pedig nagyban hasonlít a planétánkhoz. A bolygót, – mely alig 1400 fényévnyire van – Kepler 452b névre keresztelték.
Jeff Coughlin, a kaliforniai SETI Intézet kutatója úgy véli, a bolygó felülete sziklás lehet, és minden körülmény arra utal, hogy felszínén folyékony víz is van. A Kepler űrteleszkóppal foglalkozó kutató rámutat: ezek alapján rendelkezésre áll az élet kialakulásának alapvető feltétele.
Idősebb, Hattyú csillagképben lévő, 6 milliárd éves testvérbolygónkat egyelőre nem látogatjuk meg, az odaút röpke 24,7 millió évet venne igénybe. A felfedezés részleteit később publikálják.
A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.