Szaporcára is jut a 200 milliós fejlesztésből

Baranya - szerző: HH

Horvátok pályázati partnereként a Dráva mentén és a Mecsek térségében is több fejlesztést terveznek a következő két év folyamán, melyek a térség turisztikai kínálatának fejlődését közvetlenül vagy közvetve elősegítik – jelentette be Nagy Csaba és Závoczky Szabolcs, a DDNPI igazgatója Abaligeten. A hazai beruházások összköltsége közel 649 ezer euró, azaz 200 millió forint.

 

A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság az Interreg V-A Hungary-Croatia Co-operation Programme 2014-2020 pályázat A természeti és kulturális Örökség védelme és fejlesztése illetve megőrzése projektjén belül fejlesztéseket valósít meg három fő helyszínen.

 

A Szaporcán működő Ős-Dráva Látogatóközpontban a kerékpáros- és vízi turizmushoz köthető infrastruktúrát fejleszti a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság: a fejlesztések a kerékpárok, kenuk, kajakok könnyebb tárolását, illetve a Fekete-vízi kenutúrák biztonságosabb és egyszerűbb lebonyolítását teszik lehetővé. A fejlesztések során fontos szempont, hogy minden korosztály számára látogatóbarát infrastruktúra épüljön ki. Emellett a látogatóközpontba a környezeti nevelést szolgáló eszközöket is beszerzünk. A projektpartnerekkel együttműködve szabadtéri művészeti – land art – alkotások épülnek.

 

Felújítják az Abaligeten található Denevérmúzeum épületét és annak közvetlen környezetét. Az épület korszerűsítése mellett megújul a jelenlegi, denevérek világát bemutató szakmai kiállítás. Megvalósul a jakab-hegyi pálos kolostor romjainak állagmegóvása víztaszító, vízzáró anyagok felhasználásával konzerválják a meglévő falmaradványokat, elősegítve Magyarország e különleges régészeti, műemléki és turisztikai értékének hosszú távú fennmaradását.

 

A projekt keretében több kiadvány is el fog készülni, magyar, horvát, angol nyelven, bemutatva a természeti értékeket, a megújult szolgáltatásokat és az újonnan létrejött land art alkotásokat. Elkészül egy képeslap-sorozat Dráva menti régi receptekkel. Az új turisztikai lehetőségekről tájékoztató kiadványok, kerékpárturisztikai térképek és szórólapok készülnek. Az új fejlesztéseket négy tanulmányút keretében mutatják be a különböző célcsoportok – utazási irodák, pedagógusok – számára.