Az OTP Bank nevében és annak címét beállítva küldözget levelet egy külföldi szerver. A csalás elsőre meggyőző lehet, de ne dőljön be: azonnal törölje. Ha megadta adatait, azonnal lépjen kapcsolatba a bank munkatársaival!
A levél angolul figyelmeztet arra, hogy a fiókjába be kell lépni és frissíteni a biztonsági beállításokat. Szemmel láthatóan az OTP oldalára is navigál a link, azonban egy másik, megtévesztő oldal nyílik meg. Adatainkat beírva azonban nem a valódi felületre lépünk be, hanem a hamis oldal készítőjének juttatják el jelszavunkat és azonosítónkat.
A bank honlapján is figyelmeztet az adathalászatra: egy, az interneten terjedő phishing levélben ismeretlenek az OTP Bankra hivatkozva próbálnak meg személyes internetbelépéshez szükséges adatokat kicsalni ügyfeleinktől. Felhívjuk figyelmüket, hogy a levél hamis, és a levélben található hivatkozásra kattintva egy adathalász oldalra jutnak – írják.
Hangsúlyozzák, az OTP Bank soha nem kért és nem kér mailben ügyféladatokat, szolgáltatás megerősítést. Amennyiben adatait mégis megadta, haladéktalanul lépjen kapcsolatba a bank munkatársaival a 06-1-3666-666 telefonszámon, vagy e-mailben.
A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.