A hagyományokat követve idén februárban immáron tizenkettedik alkalommal hirdeti meg alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési Bizottság, melynek témája A jövő tűzvédelme.
A diákok három korcsoportban – hat és tíz, tizenegy és tizennégy, valamint tizenöt és tizennyolc év között – pályázhatnak kézműves alkotással, és korcsoport nélkül digitális alkotással. A képzeletnek csak az alkotás mérete szab határt. Legfeljebb A3-as méretű rajzban, festményen, plakáton, lapbook formájában, vagy legfeljebb 30×30×20 centiméteres méretben készített, 3D-ben megalkotott szabadkézi műben mesélhetik el a gyerekek, miként látják, milyen lesz tíz, húsz, ötven, vagy akár száz év múlva a tűzmegelőzés és a tűzoltás. A digitális kor gyermekei harminc-hatvan másodperc hosszúságú film, animáció, digitális grafika, vagy kép segítségével is bemutathatják mindezt. Fontos, hogy egy pályázó csak egy alkotást adhat be.
A pályaműveket április 11-ig lehet benyújtani postai úton vagy e-mailen, előzetes egyeztetés után személyesen a korcsoport és a kategória megjelölésével a fővárosi vagy a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóság részére.
A területi versenyen első helyezést elért alkotások részt vesznek az országos versenyen is, amelynek díjait júniusban Budapesten adják át. Az országos verseny győztesei értékes díjakat kapnak, és különdíjak is gazdára találnak. Az az iskola, ahonnan országosan az iskola teljes létszámához viszonyítottan a legtöbb pályázatot nyújtják be, elnyeri a „Legkreatívabb iskola 2025” címet. A díjazott intézményben a tűzoltóság bemutatót tart, a gyerekek kipróbálhatják a füstsátrat, megtekinthetik a tálcatűz- és olajtűzoltást, valamint a roncsvágást, emellett a szakemberek tűzvédelmi oktatást is tartanak.
A Facebook gombja működik ugyan, de az uniós szabályok miatt nem, vagy csak nagyon ritkán tárolja a megosztások számát.